Bayern Monachium. Javi Martinez żegna się z klubem po dziewięciu latach

5 dni temu 5

Bayern Monachium potwierdził oficjalnie to, co wydawało przesądzone już od dłuższego czasu. Po dziewięciu latach gry w ekipie mistrza Niemiec z klubem żegna się doświadczony pomocnik - Javi Martinez, który nie przedłuży wygasającej 30 czerwca umowy. Hiszpan będzie więc klubowym kolegą Roberta Lewandowskiego tylko do końca tego sezonu.

266 rozegranych meczów, 14 strzelonych goli, 22 zdobyte trofea (w tym dwie Ligi Mistrzów i osiem tytułów mistrza Niemiec) - to dorobek Martineza w barwach Bayernu Monachium.

Bawarczycy pozyskali Hiszpana w 2012 roku z Athleticu Bilbao za 40 mln euro, co wówczas stanowiło klubowy rekord transferowy.

Była to jednak inwestycja opłacalna, bo choć w ostatnim czasie Martinez zszedł na dalszy plan, przez lata był ważnym ogniwem Bayernu.

- Jestem bardzo dumy i szczęśliwy z tego, że przez dziewięć lat byłem członkiem rodziny Bayernu Monachium. Chciałby podziękować temu wielkiemu klubowi i przede wszystkim fanom. Dzięki wam Monachium stało się moim domem! Nigdy nie zapomnę tych dziewięciu lat - przyznał Martinez na pożegnanie.

Niewykluczone, że Hiszpan wróci teraz do swojej byłej drużyny, by ponownie ubrać trykot Athleticu Bilbao, o czym donoszą media z Półwyspu Iberyjskiego.

TB

Czytaj oryginalny artykuł